Куди ризиковано інвестувати свої кошти

Ірина
Фінансові піраміди та їх наслідки
Інвестиції в нікуди
Зображення: mycredit.in.ua

Усі ми чули про фінансові піраміди, а якщо є ще такі що не знають про що йде мова, тоді скажу відверто – ви щасливі люди та живете в світі ілюзій і ця стаття саме для Вас.

Отож, це так звані добровільні фінансові організації, в яких для того, щоб стати членом необхідно внести до активу певну суму грошей. Так, саме ДОБРОВІЛЬНІ, адже Вас ніхто не змушує віддавати будь-кому свої «кровно зароблені»... Ви це робите абсолютно добровільно! Щоправда, у кожного для цього є свої причини: одні насправді думають, що зможуть розбагатіти, інші – бачать приклад «успішних» людей, які для того, щоб затягти Вас в цю «трясовину» і як наслідок отримати з Вас фінансову вигоду, готові на все, особливо розповідати про те що Ви так бажаєте почути. Проте, і одним, і іншим банально не шкода своїх грошей...

Суть піраміди полягає в тому – що сукупність внесків і дозволяє отримувати прибуток членам організації, звісно в залежності від кількості залучених ними учасників. Все просто, «затягнув» певну кількість людей і з частини їхніх грошей нараховується твоя (чесно зароблена) премія.

Відповідно їм, згодом, потрібно також думати про своє майбутнє і шукати тих, хто ще не потрапив в «фінансові сіті». Ви напевно неодноразово стикалися з подібною агітацією... Оскільки, кожна така організація характеризується чітким ієрархічним поділом членів, тому не варто розраховувати на те, що Ви відразу станете на верхній щабель і будете дивитись на все це з висоти пташиного польоту. Це прерогатива лише однієї людини - найвищого керівника піраміди (так званого «Діаманта», хоча й можлива інша назва), який отримує прибутки від внесків всіх учасників. Ваша задача в цій афері – заплатити тому, хто Вас заагітував і отримати прибуток з того, кого заагітували Ви.

А тепер пригадайте, скільки разів ви потрапляли на дрібних шахраїв. Жодного?

На банальні прорахунки на ринку чи в магазині, на афери з поповненням мобільного телефону чи платіжної картки, тощо? При грамотному підході обманути можна кожного з нас, адже ми з вами підсвідомо шукаємо вигоду для себе у будь-якому її прояві. Навіть через обман! А піраміда – це обман, але зовсім іншого фінансового рівня. Що ще потрібно людині для щастя… Своє житло, фінансова незалежність і як наслідок можливість просто з’їздити на відпочинок, чи дозволити собі якусь дорогу покупку. Все це нам і пропонують!!!

Задля того, щоб виманити з Вас кошти організатори пірамід вигадують найрізноманітніші способи обману.

Одні вкладають фінанси в «реальний» бізнес, який зрозуміло що доходів відразу не дасть і треба трохи зачекати (поки гроші себе примножать), бо неможливо повернути гроші, якщо урожай ще не зібрано і т. д., інші – роблять ставку на «швидкі гроші», коли вклав певну суму, а забрав з більшими відсотками ніж у будь якій державній фінансовій установі, що дозволяє швидко залучити велику кількість людей, а потім в самий «несподіваний» момент збанкротувати, треті – пропонують купити в них якусь певну продукцію, яка ясна річ поза конкуренцією на внутрішньому ринку (в тому числі за ціновою політикою) і перепродати її. Винахідливих людей в нас вистачає...

Як правило, організатори фінансової піраміди обіцяють високі прибутки, які нереально підтримувати тривалий час, а погашення зобов'язань піраміди перед усіма учасниками є просто неможливим.

Якщо прибутковість проекту виявляється нижчою від обіцяних інвестором прибутків або взагалі відсутня, то частина коштів нових інвесторів спрямовується на сплату прибутку основних інвесторів. Закономірним наслідком цього є банкрутство проекту і збитки останніх хто вложив гроші. Практика показує, що після краху піраміди вдається повернути близько 10 - 15 % від зібраної на той момент суми, адже зібрані кошти не спрямовуються на купівлю ліквідних активів, а відразу використовуються для виплат попереднім учасникам, реклами і доходу організаторів. А це означає, що Ви просто викидаєте свої гроші в повітря і чекаєте коли Вам це озвучать.

З розвитком цифрових технологій, обманути стало ще простіше. Особливо популярним зараз є переведення реальних грошей в так звані «електронні» - мегапопулярну в цілому світі криптовалюту «Біткоїни». Суть діяльності полягає у пропозиції просто інвестувати гроші в Біткоіни, але ж знову ж таки, без ніяких гарантій захисту грошей вкладників..Щось подібне з азартними іграми, коли ви робите свою ставку, а далі ви все знаєте самі... Хоча все-таки існує багато фактів, що біткоїни не є пірамідою.Оскільки в системі біткоїн Ви самі контролюєте свої рахунки та Вам ніхто не обіцяє шалені прибутки - курс або виросте, або ні, але кількість  валюти на вашому гаманці від цього ніяк не зміниться.

Пам’ятайте, що довше функціонує піраміда, то менший відсоток можливого повернення коштів при її ліквідації.

А принциповою відмінністю фінансової піраміди від реального бізнес-проекту є джерело виплати прибутку. Якщо сума виплат прибутку стабільно перевищує розмір доданої вартості, яку забезпечує даний бізнес, то даний проект є пірамідою. І якщо ви зараз взагалі не зрозуміли набору слів у попередньому реченні, то Вам не варто виймати свої гроші з-під матраца, чи де ви їх там тримаєте. Це в жодному разі не сказано для того, щоб Вас образити, просто обов’язково знайдуться люди, які допоможуть ваші фінанси «помножити на нуль».

Пам’ятаєте, мабуть, славнозвісного Льоню Голубкова з нашого радянського минулого, який вкладав гроші в «МММ». Він спочатку купив за те що «накапало» дружині чоботи, шубу, згодом меблі, автомобіль, і взагалі в нічому собі не відказував, а потім і взагалі всю свою рідню заагітував і «забезпечив». А що ще треба було пересічним громадянам? Чого коштувала агітація цієї фінансової піраміди численним вкладникам всі ми добре пам’ятаємо. І питання, як в таке можна було повірити є не актуальним, адже за неофіційною інформацією на це «повелось» близько двадцяти мільйонів осіб.

Що змінилося на сьогодні?

Та нічого, окрім того, що так відкрито фінансову піраміду ніхто рекламувати не буде. По-перше, вони поза законом, по-друге, на щось подібне ніхто вдруге не «клюне». Чи ні?

Отож, будьте уважні, ведіть рахунок своїм грошам і не дозволяйте комусь скористатись тим, що і так Вам дається не легко.

З повагою, MyCredit

Ми писали про те, що Обміняти біткоїни на готівку за вигідним курсом в Одесі. Максимально зручно та легко здійснювати валютні операції з фінансами із застосуванням поширених обмінників онлайн.

Читати також