Глава МВФ про плюси і мінуси криптовалюти та блокчейн-технології

Ірина
Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард
Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард
Зображення: MyCredit.in.ua

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард у своєму виступі на конференції в Сінгапурі закликала центральні банки задуматися над випуском криптовалюти, – пишуть на сайті МВФ.

Криптовалюти, такі як біткоін, ефіріум і ріпл, претендують на місце у світі без готівки, вони постійно змінюються в надії запропонувати більш стабільну вартість, швидкі й дешеві розрахунки.

Технології змінюються, і ми теж повинні змінюватися, – підкреслила Лагард

Я вважаю, що нам слід розглянути можливість випуску цифрової валюти. Державі, ймовірно, доведеться зіграти ключову роль в наданні грошей для цифрової економіки.

Плюси

Розширення доступу до фінансових послуг. У цій сфері цифрова валюта подає великі надії завдяки її здатності досягати людей і підприємств у віддалених і маргіналізованих регіонах.

Безпека і захист споживачів. Цифрова валюта може забезпечувати переваги у вигляді резервного засобу платежу. Вона може підвищити конкуренцію, пропонуючи недорогу і дієву альтернативу, як і раніше її попередниця, стара надійна паперова банкнота.

Конфіденційність даних в процесі платежів. Ми користуємося готівкою для захисту конфіденційності з поважних причин: наприклад, щоб уникнути ризику хакинга і складання клієнтського досьє. Сьогодні ви можете заплатити готівкою. А завтра?

Про мінуси

Очевидними є ризики прозорості фінансових операцій і фінансової стабільності, а також ризики стримування інновацій. Центральні банки повинні розробити цифрову валюту таким чином, щоб підтвердження особи було за рахунок процедур належної перевірки клієнта, а операції реєструвалися. Але при цьому не розголошувалося б третім сторонам або органам державного управління, якщо це не вимагається законом.

Цифрові валюти можуть погіршити тиск на банківські депозити. Є ризик масового вилучення вкладів з банків.

Якщо цифрова валюта стане надто популярною, то вона, парадоксально, може перешкоджати інноваціям.

Підсумки

Ці позиції засновані на нових і постійно змінних вимогах до грошей, а також найважливіших цілях суспільної політики. Мій основний висновок полягає в тому, що хоча аргументи на користь цифрової валюти не є універсальними, ми повинні їх вивчити додатково, серйозно, ретельно і творчо, – додала на закінчення глава МВФ.

Ми писали про те, що Ізраїль запроваджує обмеження на використання готівки. Уряд Ізраїлю запевняє, що метою цих заходів є боротьба з відмиванням грошей, діяльністю чорного ринку та ліквідація шахраїв, які ховаються від сплати податків.

Читати також