Дешеві кредити виявилися дорогими і недоступними

An2an
Мішок грошей
Мішок грошей
Зображення: pixabay.com

Колеги з видання The Page опублікували відмінний матеріал про обіцяні дешеві кредити.

Почнемо з того, що понад 15 000 підприємців в Україні хочуть отримати обіцяні дешеві кредити (5-9%). Нагадаємо, що програма запущена Урядом і розрекламована на всю країну. На даний момент таких кредитів вже видано майже на 30 млн грн  повідомляє міністр економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства Т. Милованов.

Наприклад Ощадбанк видав тільки 10 кредитів з 1500 бажаючих. Мета отримання кредиту  придбання обладнання.

Що потрібно, щоб отримати такий (пільговий) кредит?

  • Детальний покроковий бізнес-план.
  • Фінансовий план.
  • Власні кошти в розмірі 20-30% від необхідних.
  • Позитивна кредитна історія.

При цьому кредит видається лише до 5 років і в сумі до 1,5 млн грн. Більш того, гроші видають не позичальнику, а безпосередньо відправляються продавцеві обладнання тощо, тобто відразу відправляються за цільовим призначенням. Такий своєрідний контроль, щоб зайва копійка ніде не осіла.

Важливо враховувати, що кредит можна взяти тільки під заставу (наприклад, це саме обладнання), сам бізнес не може виступити заставою. Земля як і раніше не може бути заставою (можливо ринок землі, який планують запустити, вирішить цю проблему), тому фермери не можуть використовувати її для отримання кредиту.

"Заможним" вхід закритий: Якщо підприємство (фірма) отримує дохід понад 50 млн грн, то дешеві кредити такому бізнесу також не світять.

І на закінчення, дешеві кредити виявляються зовсім недешевими, коли мова доходить до оформлення документів, так як щоб отримати кредит під заставу майна вимагає участі третіх осіб. Нотаріус, оцінювач і страхова компанія витягнуть близько 30 тис. грн з кожного об'єкта, який йде в заставу. Якщо сума кредиту невелика, то вигода від такого кредиту сумнівна.

Складається враження, що пільгові кредити банки використовують для залучення клієнтів, але коли справа доходить до оформлення, то з'являється маса підводних каменів. Тут банк і починає пропонувати звичайні кредити, де застава не потрібна (як і додаткові витрати). Але ставки таких кредитів в рази вище. Доводиться хапатися за голову, калькулятор і безсонними ночами прораховувати економічну вигоду від цього дійства.

В Уряді заявили, що знають про ситуацію, що склалася і готові допомогти бізнесу. Ведеться розробка механізму, який дозволить брати пільгові кредити без застави. А також планується ввести навчальний курс і надавати допомогу тим, кому відмовили у видачі кредиту, щоб внести зміни і підвищити шанси на позитивне рішення з боку банку.

Ми писали про те, що Кредити для аграрників або як отримати фінансування для фермерів . Отримання кредиту в Україні це цілий лабіринт, який складається з вимог, умов та різних перешкод, котрі ускладнюють процедуру отримання фінансування.

Читати також