10 прикладів як багато економити на дрібницях

An2an
Сохранить и приумножить деньги
Экономия денег

Старе прислів'я часів СРСР: "Копійка рубль береже", насправді ніщо інше, як погляд на гроші з боку ненависної в ті часи буржуазії. Адже саме капіталістичний погляд на гроші означав не тільки конкуренцію, використання трудових ресурсів в своїх цілях, але і найважливіше - економію.


Що таке 100 гривень? Здавалося б незначна сума. Але що таке 100 гривень в день на протязі року? Це вже 36 500 гривень. Кожна гривня зекономлена кожен день за підсумками року може вирости в сотні і навіть тисячі. А якщо на залишок цих коштів ще нараховується відсоток, то в результаті сума буде ще більше.

Так на чому ж можна економити кожен день? Логічно, що у кожного цей список буде індивідуальним, але щось спільне все одно знайдеться.

1. Величезна кількість людей купує каву по дорозі на роботу, при тому, що в більшості офісів можна випити кави безкоштовно. Яка сума буде зекономлена на каву протягом року?
Припустимо, що за каву шляхом до роботи віддаєте по 50 грн, це 12 500 грн в рік. Якщо не можете жити без кави, варіть чашку кави вдома з ранку, а протягом дня мінімізуйте його покупку.

2. Обід в кафе як бізнес-ланч обійдеться від 100 до 200 грн, візьмемо мінімальну вартість, це 25 000 грн на рік. Трохи дешевше обійдеться кулінарія в найближчому супермаркеті. Але значно дешевше приготувати їжу самостійно. Якщо не вмієте готувати або на це не вистачає часу, придбання мультиварки - це інвестиція в майбутнє економії грошей. Як варіант знайти доставку домашньої їжі, це дешевше, ніж кейтеринг. Максимальна економія, якщо компанія оплачує доставку обідів своїм співробітникам.

3. Контролюйте свої покупки. Не робіть спонтанних покупок. Складайте список необхідних продуктів та товарів. Не ходіть голодними в продуктові магазини, доведено, що це збільшує кількість покупок. Купуйте товар не за ціною за упаковку, а за ціною за літр або кілограм. Багато виробників занижують вартість свого товару шляхом введення в оману. Наприклад продаючи пак молока дешевше своїх конкурентів, але при цьому дрібним шрифтом вказуючи, що це 900 г, а не 1 літр.

4. Слідкуйте за терміном придатності продуктів та їх станом (наприклад, якщо яблука почали псуватися, а з'їсти не встигаєте, зробіть з них пиріг). Не купуйте і не готуйте більше, ніж зможете з'їсти. За деякими даними близько 30% їжі викидається в сміття якраз через подібні причини. Якщо є можливість, заморожувати продукти, це продовжить термін їх придатності.

5. Якщо в квартирі встановлені лічильники води, приймайте душ, а не ванну. Закривайте кран, якщо в цей момент не використовуєте воду, наприклад коли чистите зуби. Через повністю відкритий кран кожні 3 секунди виливається літр води.

6. Якщо ще не встановили зональний лічильник на електроенергію, то варто це зробити. Вночі тариф значно нижче, а значить пральну і посудомийну машини можна включати на ніч. У нічний час можна включати також інші електроприлади: бойлер, кондиціонер, термопот (чайник), обігрівач та інше.

7. Спробуйте відмовитися від шкідливих звичок. Куріння, алкогольні напої, солодощі тощо Все це "з'їдає" величезна кількість грошей при перерахунку на рік. Якщо відмовитися дуже складно, спробуйте скоротити споживання до мінімуму.

8. Якщо є можливість, відмовтеся від близьких поїздок на громадському або особистому транспорті. Прогуляйтеся, це економніше і корисніше. Довгі піші прогулянки покращують самопочуття і позитивно позначаються на емоційному стані. А міцне здоров'я - це також економія на ліках. Утримайтеся від покупок в магазинах при заправках, так як ціни на всі товари значно завищені. Якість бензину не сильно відрізняється на заправках, а ось ціна в пару гривень може заощадити пару сотень. Як мінімум використовуйте накопичувальні картки з балами для знижки.

9. У світі сучасних технологій давно немає сенсу платити за кабельне телебачення. Використовуйте найдешевший безлімітний домашній інтернет. Новини та ТВ можна дивитися через інтернет. Економія в рік 1500-2000 грн. Немає необхідності в швидкісному домашньому інтернеті? Відмовтеся від нього на користь тільки мобільного інтернету (якщо він є в тарифі мобільного оператора). Практично всі сучасні смартфони мають режим модему, головне, щоб сигнал 3G (або LTE) був стабільно високим. Це економія ще 1500-2500 грн на рік.

10. Стрибніть з головою у цифровий світ:

  • Використовуйте сервіси або банківські продукти, які не стягують комісію за перекази коштів або різного роду платежі. Чи не знімайте гроші в банкоматах інших банків і не перевіряйте залишок коштів.
  • Купуйте товари в інтернет магазинах, стежте за знижками і користуйтеся безкоштовною доставкою. Якщо все ж любите прогулянки по магазинах, то відвідуйте магазини тільки в сезон розпродажу (коли знижки максимальні або є пропозиція подібно 1 + 1 = 3 і т.п.)
  • Використовуйте карти з кешбеком (cashback), іноді можна повернути 5-20% від витраченої суми.

І ще кілька порад, як не тільки економити, але і отримати дохід. Якщо щось завалялося вдома і цим не користуєтеся - продайте. Не чекайте, що колись це може стати в нагоді. Додайте оголошення на безкоштовних майданчиках, але будьте пильні, часто на них бувають шахраї, які можуть спробувати отримати від продавця персональні дані. Для безпеки використовуйте послугу доставки з післяплатою. У разі, якщо виникли непередбачені витрати, спробуйте заощадити на чомусь, щоб компенсувати ці втрати.

Спробуйте якийсь час вести облік витрат, знайдіть серед них ті, які можна виключити або знайти альтернативне рішення. Наприклад замість бритви зі змінними верстатами використовувати електробритву. Не купуйте речі і товари, які будуть використані лише раз або два, швидше за все вони є у друзів, знайомих чи сусідів.

В результаті, якщо порахувати всі заощаджені гроші, то виявиться, що їх вистачить, щоб з'їздити у відпустку. Головне у всьому цьому, щоб зекономлені гроші відкласти, а не витратити на щось інше.

Ми писали про те, що Ізраїль запроваджує обмеження на використання готівки. Уряд Ізраїлю запевняє, що метою цих заходів є боротьба з відмиванням грошей, діяльністю чорного ринку та ліквідація шахраїв, які ховаються від сплати податків.

Читати також